"Zacisk"

Napisał 

Ciasny, wąski, niekomfortowy. Często wilgotny. Wręcz mokry. Nieprzyjazny dla wielu z nas i niepokonany. W niektórych uruchamiający instynkty ucieczkowe, silne zaburzenia emocjonalne objawiające się niekontrolowanymi, obronnymi reakcjami organizmu.

ZACISK

Taki jest z reguły. Ale, czy wszystko musi być oparte na regule? Wierzę, że publikacja, którą tu przeczytasz jest doskonałym dowodem na to, że najlepszym potwierdzeniem reguły są wszelkie od niej odstępstwa. Wierzę, że dla każdego czytelnika nasz Zacisk jest szeroki (tematycznie), suchy (poza tym wstępem nikt nie leje w nim wody), przyjazny i komfortowy. Jeżeli powodujący jakiekolwiek emocje, to wyłącznie pozytywne, a z każdym przeczytanym zdaniem zachęcający do odblokowania rolki i zjechania głębiej.
Zapraszam do wnikliwej eksploracji artykułów mówiących o osiągnięciach Członków Speleoklubu Bielsko-Biała. Nie będę zachęcał do zagłębienia się w którykolwiek tekst w sposób szczególny, bo każdy jest wart przynajmniej jednokrotnego przeczytania.
Jestem przekonany, że lektura Zacisku nakłoni Członków Klubu i sympatyków do pisania kolejnych artykułów ze swoich wojaży. Zachęcam! Warto podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami, a za kilka – kilkanaście lat otworzyć archiwalny numer Zacisku i samemu wspomnieć „stare dobre czasy”. Wszystkie teksty – najlepiej w komplecie z ciekawymi zdjęciami – wystarczy wysłać do Redaktora Naczelnego. Proste, jak myśl szanownego kursanta zaklinowanego w zacisku… Zapraszam do lektury.

Paweł Kasperkiewicz
Prezes Speleoklubu Bielsko-Biała w latach 2011-2013

 


OSTATNIE NUMERY:

   

                                                              Zacisk nr 29/2017