2023.07.08 Jaskinia Marmurowa

Beata Michalska-Kasperkiewicz
Małgorzata Toczyłowska
Sylwia Wójcik
Bartłomiej Golik
Łukasz Piechocki
Wojciech Jasiak

Korzystając z okazji trwającego Letniego Obozu Szkoleniowego, postanowiliśmy odwiedzić naszych dzielnych kursantów i w piątkowy wieczór zawitaliśmy na naszej bazie, gdzie wieczorową porą kursanci przed kolejną akcją zorganizowali sobie w ramach odpoczynku ognisko.
Miło nam było, przy ogniskowej atmosferze podczas pieczenia kiełbasek posłuchać kursowych przeżyć, oraz powspominać i podzielić się swoimi przeżyciami z naszych kursowych wojaży. 
Jako że każdy z nas ma jakieś wakacyjne plany wyjazdowe związane z działalnością jaskiniową, wyjazd ten był dla nas nie jako sprawdzianem, w jakiej formie jeszcze jesteśmy. Aby nasze ciała nie doznały zbytniego szoku za nasz cel wybraliśmy jaskinie Marmurową.
W sobotę po porządnym wyspaniu się i obfitym śniadaniu, ruszyliśmy dzielnie na spotkanie z jaskinią, podejście w ten upalny i słoneczny dzień okazało się nie lada wyzwaniem. Może i samo podejście zabrało nam więcej czasu niż zwykle, ale nie czas był na tym wyjściu istotny, a przypomnienie mięśniom i stawom do czego mają nam posłużyć. Pod jaskinią zgodnie z wcześniejszym zezwoleniem działał już kurs KKTJ, więc pozostało nam szybkie przebieranie się, klarowanie sprzętu i można było zacząć poręczować jaskinie, obok powieszonych już sznurków Krakowskiego Klubu. Naszym jaskiniowym celem na tym wyjściu było zdobycie starego dna. Akcja poręczowania oraz zjazdów już w milszych dla nas warunkach temperaturowych odbywała się dość sprawnie i mieliśmy ambicje na uzyskanie całkiem dobrego wyniku czasowego, gdybyśmy nie utknęli nad Czarną Basztą gdzie spotkaliśmy kurs KKTJ, czas tej mijanki jaskiniowej zniweczył nasz plan na szybką akcję. Pozostała część akcji przebiegła już w miarę sprawnie, nikt się nie obijał, każdy coś robił w ramach dobrego zespołu jaskiniowego. Na powierzchni wszyscy zameldowaliśmy się uśmiechnięci i zadowoleni, gdzie po przebraniu się pozostał nam już tylko żmudny spacerek powrotny.