Wojciech Jasiak
piątek, 04 wrzesień 2020 09:33

SBB Pomaga !!!

Asekuracja i sprawdzony partner to podstawa w taternictwie !!!

Tworzymy społeczność Speleoklubu i możemy sobie zaufać.

Dzisiaj nasz kolega Paweł Wojtas wieloletni członek klubu, były Prezes Zarządu, człowiek aktywny i pogodny potrzebuje naszej pomocy.

Zbiórka na pomoc Pawłowi tutaj: 

https://pomagam.pl/operacjapawel

Bartosz Baturo

Moje prawdopodobnie ostatnie juniorskie zawody w życiu. Poszły całkiem nieźle. Byłem 17 na 33. Na te zawody przyjechała czołówka bo są one jedne z najważniejszych w sezonie. Tym razem priorytetem był czysty przejazd bez wywrotek :) Nie tak jak ostatnio wszystko albo nic.
Filmik z przejazdu: 
środa, 05 luty 2020 18:50

IV Ogólnopolskie Forum SpeleoDrogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

W obliczu ciągle zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej, zdecydowaliśmy o ostatecznym odwołaniu Ogólnopolskiego Forum Speleo w tym roku. Zapewniamy, że jako organizatorom, decyzja ta nie przyszła nam łatwo.

Jednocześnie chcielibyśmy już dzisiaj zaprosić Was na przyszłoroczne Forum, z takim samym lub podobnym programem prelekcji i warsztatów.

Dziękujemy, że jesteście z nami i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok w tym samym miejscu i w równie licznym składzie!

Organizatorzy IV Ogólnopolskiego Forum Speleo

poniedziałek, 04 listopad 2019 14:53

2019.10.12-27 IRAN - Ghar-e-Ghala -562m

Teresa Zwierzchowska
Saeed Dast Khosh - Federacja Górska i Turystyczna Iranu
Zbyszek Grzybek
Łukasz Piechocki
Mariusz Krywult - KW Bielsko-Biała
Piotr Gawlas – Kierownik
Sebastian Potok - Były Członek Klubu
Wojciech Jasiak
Marcin Gwóźdź - Były Członek Klubu
Jurek Sikora - KW Bielsko-Biała
Wacław Michalski

Dzięki idei, wytrwałości i wielu maili Piotra, niezwykłej pomocy Saeed’a oraz aktywnego wsparcia wszystkich uczestników, każdy bowiem dołożył jakąś cząstkę, udało się zorganizować pod szyldem SBB, jedną z najtrudniejszych logistycznie jaskiniowych wypraw klubowych w ostatnich latach. Zdobyliśmy jaskinię Ghar-e-Ghala, studnię o głębokości –562m, w górach Zagros, niedaleko miasta Kermenshah. Studnia zrobiła na nas ogromne wrażenie, góry są piękne, ludzie bardzo mili. Drugą część wyjazdu poświęciliśmy na zwiedzanie kraju, zobaczyliśmy: Kermenshah, Isfaham, Shiraz, Persepolis. Ważnym punktem wyjazdu było także dotarcie do sławnych jaskiń solnych na wyspie Qeshm w Zatoce Perskiej. Piotr i Mariusz wspinali się natomiast na ścianach masywu nad miastem Bisotun. Długo można opowiadać i pokazywać zdjęcia, co zrobimy na imprezie 50-lecia, wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Jednocześnie czujemy się “ambasadorami” Irańczyków, telewizja kłamie, uwierzcie wszyscy, że to wspaniały kraj, radosnych i życzliwych ludzi, przytłamszonych trochę piętnem skrajnej, religijnej polityki radykalnych przywódców. 

Tutaj zdjęcia - "kliknij" - przysłał Piotr Gawlas
piątek, 13 wrzesień 2019 20:23

2019.09.11 Szwajcaria - Alphubel 4206 m n.p.m.

Ewa Chylaszek-Brylska - Weteran
Dominika Michalska - Były Członek Klubu
Fabian Weber - Osoba Towarzysząca
Paweł Gądek
Łukasz Piechocki
Wacław Michalski
 
Łącząc siły, doświadczenie i pokolenia klubowiczów, zdobyliśmy górę Alphubel 4206 mnpm w Alpach Szwajcarskich. Wchodziliśmy wspinaczką, północną, stromą granią, po dwóch nocach spędzonych w oczekiwaniu na pogodę, w pięknym biwaku Mischabeljoch. Zeszliśmy granią południową, klasyczną drogą zdobywców. Zgodnie stwierdzamy, że udała się nam wymagająca wyprawa górska z pięknymi widokami na Matterhorn i otoczenie doliny Zermatt. Klub działał już w tym rejonie, na szczycie pojawił się krzyż z nazwą góry. 
 
Na zdjęciu  ze szczytu brakuje Ewy, która robiła fotografię
piątek, 23 sierpień 2019 09:36

2019.08.11-21 Finlandia

Gabriela Michalska
Wacław Michalski
Piękny urlop w krainie .. mimunków, lasów i jezior. Gorąco polecamy ten kierunek. Jak widać na zdjęciu bywają też spore groty.
czwartek, 22 sierpień 2019 13:23

2019.08.19 Tatry Słowackie - Julowa Cesta

Bartosz Baturo
Kamil Polański
 
Kolejny dzień naszych wspinaczek. Także na Osterwie. Tym razem prostsza droga Julowa Cesta w najtrudniejszych miejscach wyceniona na 5+. Droga zrobiona na czysto bez problemów. Potem wycof na 2 razy do podstawy ściany. Czas wspinaczki to ok 2,5 godziny.
czwartek, 22 sierpień 2019 13:17

2019.08.16 Tatry Słowackie -Dieske Halas-Marek

Bartosz Baturo
Kamil Polański
 
Wybraliśmy się na wspinaczkę na Galerię Osterwa po Slowackiej stronie tatr. Naszym celem był Polski Komin jednak okazało się, że droga jest mokra więc postanowiliśmy zrobić Dieske Halas-Marek (5). Pod ścianą byliśmy ok 10. Po oszpejeniu się ruszyliśmy do góry. Pierwszy wyciąg w naszej ocenie czwórkowy jest właściwie cały nieobity. Z wygodnego stanu zaczynamy kolejny wyciąg już trudniejszy i można znaleźć na nim haki i spity. W połowie 3 wyciągu zeszliśmy z drogi i przypadkowo skończyliśmy na ósemkowym wariancie innej drogi. Z tamtąd zrobiliśmy wycof zostawiają karabinek. Na dole byliśmy ok 15.
poniedziałek, 29 lipiec 2019 09:13

2019.07.28 Wspinaczka Mirów

Tomasz Grzegrzułka
Tomasz J. - Osoba Towarzysząca
Bartosz Baturo

Wybraliśmy się na skałki okolice zamku Mirów w celu przećwiczenia asekuracji "na własnej". Plan w pełni zrealizowany. Udało mi (Bartek) zrobić 3 drogi (wycena ok 4) w ten sposób. Murzyn poprowadził jedną drogę normalnie z dołem i wywspinał jedną za mną, a Tomek także zrobił 2 pierwsze drogi "na drugiego". To tyle! :)

wtorek, 16 lipiec 2019 10:00

2019.07.01 Mutne - Wspinaczka

Michał W - osoba towarzysząca
Mateusz H -osoba towarzysząca
Bartosz Baturo
 
W ostatnim czasie staram się regularnie jeździć z kolegami na wspinaczkę na lokalne skałki. Jak się okazuje wcale nie trzeba jeździć na jurę aby znaleźć dobre wyzwania. Na razie głównie jeździmy za Żywiec na Mutne (ciekawa wspinaczka bo trzeba iść "na tarcie" właściwie tylko na nogach). Byliśmy też na Kobylej w Wiśle i na Zamczysku. Na ostatnim wypadzie na Mutne udało się wyłoić ''Wnuczka do burdelu" (zdj) o skali 6.1,5 czyli moja aktualna życiówka. Wszystkim polecamy tę skałkę, której nazwę powinno się zmienić na ''patelnia do wspinaczy'' :)
Strona 1 z 2