Elżbieta Imielska
czwartek, 20 styczeń 2022 12:28

2022.01.15 Jaskinia Czarna


Kaja Fidzińska - KKTJ
Patrycja Kopytko
Elżbieta Imielska
Dominik Sarnowski
Marcin Freindorf - KKTJW piękny sobotni poranek wybraliśmy się na rekreacyjną akcję do jaskini Czarnej. Przy otworze spotkaliśmy kolegów z innego klubu , opowiedzieli nam o wypadku, który miał miejsce niedawno w tej jaskini . Jednemu z grotołazów wanta przygniotła palec (palec mocno uszkodzony). 
Zwiedzaliśmy partie Techuby (oba poziomy) , a weszliśmy do nich od Sali Francuskiej.  Akcja udana , Frytka opowiadał nam kawały, było bardzo wesoło. Miałam jeszcze opisać sytuację 20 cm. , ale się wstydzę ;)
niedziela, 05 grudzień 2021 18:28

2021.12.04 Jaskinia Zimna

Elżbieta Imielska
Marcin Freindorf Frytka - KKTJ 


W zimny sobotni poranek udaliśmy się z Frytką na rekreacyjną akcję do jaskini Zimnej. Ponor przeszliśmy bez problemu. W Chatce zjedliśmy ciepły posiłek, a w drodze powrotnej towarzyszyli nam koledzy z klubu Zakopiańskiego. Była to moja pierwsza wizyta w tej jaskini i myślę, że nie ostania :) ale koniecznie muszę poćwiczyć zapieraczkę :) 

niedziela, 28 listopad 2021 17:22

2021.11.28 - I Bieg Grotołaza

Wojciech Jasiak
Joanna Micherdzińska
Elżbieta Jasiak
Elżbieta Pikania
Tomasz Motoszko
Elżbieta Imielska
Maria Węgrzynkiewicz
Marcin Miśków 
oraz wspaniali rozdawacze medali Artur , Gosia, Zosia nasze klubowe nadzieję :)

Braliśmy udział w pierwszym biegu Grotołaza , warunki były bardzo ciężkie - deszcz, błoto ... Ale daliśmy radę . Majka i Ela J. biegły na 21 km. Ela I. i Tomek na 11 km. Reszta naszej ekipy pomagała , organizowała , rozdawała medale . Pracy było bardzo dużo . Warto ćwiczyć i za rok wystartować . Szczególnie że nasz klub był jednym z patronów biegu i sponsorował bardzo fajne nagrody. 
niedziela, 12 wrzesień 2021 15:13

2021.09.12 Mutne/Jeleśnia

Elżbieta Imielska
Tomasz Murzyn Grzegrzułka


Bardzo fajne miejsce na ćwiczenia, niestety trochę zaniedbane. Wiele dróg pozarastało mchem i innym czymś. Taki teren idealny na trening przed wspinaniem Komina Węgierskiego :))
wtorek, 10 sierpień 2021 09:22

2021.07.16-18 Bukowno

Beata Michalska-Kasperkiewicz
Paweł Kasperkiewicz
Zdzisław Grebl
Elżbieta Imielska
Bejke
Flafi

Zaciekawieni informacją o tym, że na rzece Sztole w Bukownie jest spływ kajakowy , postanowiliśmy to sprawdzić. Okazało się, że jest to mala malownicza rzeka idealna na rekreacyjny spływ rodzinny. Zajęło nam to ok godziny więc na resztę dnia postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę rowerowa po lasach Bukowna. Piękne trasy rowerowe, głównie przez las , polecam bardzo ;). Beata wyszukała, że w Bukownie jest również jaskinia, oczywiście się tam udałyśmy. Jaskinię w Diablej Górze warto zobaczyć :) Osobiście bardzo polecam wycieczkę do Bukowna z dziećmi :) A ze smutnych informacji prawdopodobnie nie będzie już możliwości spływu w przyszłym roku ponieważ zamykają kopalnię z której pompowana jest woda do rzeki i poziom wody obniży się, ale zobaczymy za rok :)
wtorek, 10 sierpień 2021 08:37

2021.08.6-8 Demianowska Dolina

Beata Michalska-Kasprekiewicz
Paweł Kasperkiewicz - osoba towarzysząca
Kawiak Piotr - osoba towarzysząca
Elżbieta Imielska
Maciej Pawełczyk

Postanowiłam dołączyć na weekend do grupy uczestniczącej w Jaskiniowym Tygodniu na Słowacji. W piątek było ognisko i okazja do wielu rozmów z kolegami Słowakami. Zaskakujące okazało się że jaskinia Cień Księżyca , o której długo dyskutowaliśmy, nie jest już najdłuższa jaskinią w Tatrach. Obecnie , jak mówią Słowaccy Speleolodzy, jest to jaskinia Javorinka , niestety nie jestem w stanie tego zweryfikować. W sobotę poszliśmy na rekreacyjną wycieczkę na Demianowską Górę. Zejście szlakiem zielonym było zaskakująco fascynujące :) musicie koniecznie się tam udać.  W niedzielę zwiedziliśmy Demianowską Jaskinię Lodową i tu ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że w środku prawie nie ma lodu (poza małą kałużą jakby ). Osobiście byłam mocno zdenerwowana tym faktem bo oglądając wcześniej zdjęcia z jaskini byłam nastawiona na oglądanie pięknych lodowych formacji. Kierowana emocjami poszłam jeszcze do Demianowskiej Jaskini Wolności, i całe szczęście dla Słowaków ,okazało się, że jest piękna , warto było. Wróciliśmy do domu pełni pozytywnych wrażeń i postanowieniem , że za rok wrócimy :)
niedziela, 11 październik 2020 19:51

2020.10.10-11 Podzamcze. Wyjazd kursowy

Weronika Kucia - kursantka
Kinga Bereta - kursantka
Elżbieta Imielska -kursantka
Ilona Zemanek - kursantka
Filip Talaga - kursant
Paweł Olszewski - kursant
Krzysiek ..... - kursant
Nikodem - kurs Toruń
Dominika - kurs Toruń
Ola - kurs Toruń

Wacław Przygoda Michalski
Tomasz Murzyn Grzegrzułka
Tomasz Motoszko
Wojciech Jasiak
Łukasz Piechocki
Robert Bereta
Martyna Michalska
Izabela Rosner
Tomasz Szprycha - Osoba towarzysząca
Mariusz Jurzak - Osoba towarzysząca
Ewa Chylaszek - Były Członek Klubu
Anna Chylaszek - Osoba towarzysząca
Małgorzata Imielska - Osoba towarzysząca

To był piękny wyjazd. W sobotę Murzyn, Wacław i Tomasz rozwiesili liny i zaczęliśmy ćwiczenia. Zdarzało się, że ktoś wpiął shunta do ląża, były walki na odciągach zakończone walnięciem w ścianę, wpinaliśmy się też do wychodzenia na linę na której już ktoś schodził i takie tam. Całe szczęście czuwali nad nami instruktorzy oraz Tomek , Wojtek i Bereta :) Myśleliśmy, że w niedzielę będzie trochę lżej, ale jak zobaczyliśmy gdzie będziemy uczyć się poręczowania to zatęskniliśmy za sobotnimi przepinankami i zjazdami kierunkowymi. Kinga dostała najbardziej ekstremalną trasę do poręczowania i ze strachem w oczach patrzyliśmy na nią , ale zawzięta i opanowana zaimponowała wszystkim i dała radę! 
W niedzielę Murzyn z kursantami z Torunia zwiedzali jaskinię Wielkanocną , a pozostali kursanci przeszli małą jaskinię w górze Birów. 

Obok nas ćwiczenia miał KTJ pod okiem Melona.