Wacław Michalski
czwartek, 16 grudzień 2021 08:46

2021.12.15 Przekazanie tablicy Grzesia Klasska

Kinga Bereta
Robert Bereta
Wojciech Jasiak
Tomasz Grzegrzułka
Wacław Michalski
Rober Bereta jest sponsorem i fundatorem tablicy upamiętniającej założyciela i długoletniego prezesa klubu Grzegorza Klasska. Bardzo dziękujemy Robertowi, chwała mu !!. Tablica zostanie uroczyście umieszczona w stosownym i honorowym miejscu na osobnych uroczystościach, na które zaprosimy wszystkich klubowiczów. Wczoraj Robert przekazał tablicę prezesowi klubu, przy okazji było miłe spotkanie w "Jaskini Słonia" z krótką wspinaczką i dyskusją o przyszłości klubu i ruchu jaskiniowego w BB. Co to jest Jaskinia Słonia objaśni kiedyś sam Robert, w każdym razie inspiracją do tego określenia, nadal, nawet pośmiertnie jest Grzesiu.
poniedziałek, 06 grudzień 2021 15:35

2021.12.05. Kurs w Jaskini Zimnej

Agnieszka Krawczyk
Małgorzata Bugalska
Magdalena Zarzycka
Bartosz Brzezinka
Dawid Jędrysek
Tomasz Kadłubicki
Karol Pastwa
Wojciech Zowoda
Michał Ganszer
Maciej Boszczyk
Tomek Grzegrzułka
Wacław Michalski
a na bazie spotkani
Elżbieta Imielska
Marcin Freindorf Frytka
Ponor nie jest zalany !!! Wreszcie możemy zrealizować standardowe i ciekawe wejście do Jaskini Zimnej. Robimy ładną pętelkę do beczki i syfonu Zwolińskich, jedna grupa dołem a druga górą przez Biały Komin, przy powrocie wymiana tras. Nabieramy wprawy, akcja sprawna choć nieśpieszna, kursanci sami poręczują, robią wycofy, wspinaczki, deporęcz. Rośnie nam nowa, fajna grupa grotołazów. Najlepiej jednak jak zwykle na bazie, był krótki wykład, pogadanki, no i ... długie rozmowy. Zdjęcie: Murzyn
poniedziałek, 29 listopad 2021 23:09

2021.11.27-28 Kurs w Tatrach i .. Andrzejki

Małgorzata Bugalska
Paulina Kohut
Magdalena Zarzycka
Mateusz Kohut
Karol Pastwa
Dawid Jędrysek
Tomasz Kadłubicki
Bartosz Brzezinka
Wojciech Zowada
Martyna Michalska
Michał Ganszer
Magdalena Prochalska
Łukasz Piechocki
Gabriela Michalska
Waldemar Makoś OT
Tomek Grzegrzułka
Wacław Michalski
W Tarach zastaliśmy całkiem fajną zimę i o dziwo niezłą pogodę. Na początek w dwóch grupach zwiedzaliśmy małe jaskinie: Śpiących Rycerzy, Przy Przechodzie, Kasprową Średnia i Wyżnia. Poszło nam bardzo sprawnie, kursantom należą się gratulacje !. Samodzielnie działali Magda i Łukasz, którzy zrobili piękną sesję zdjęciową, jesteśmy pod wrażeniem. Gabi zrobiła wycieczkę na Przełęcz Kondracką i do Kuźnic. No a wieczorem ...bardzo miła integracja z tradycyjnym laniem wosku. Same dobre wróżby mamy na przyszłość, co dobrze rokuje.


niedziela, 17 październik 2021 18:48

2021.10.15-17. Unifikacja instruktorów

Tomasz Grzegrzułka
Jarek Gutek - były członek klubu
Wacław Michalski

Po sześciu latach od ostatniego spotkania, odbyła się wreszcie w dolinkach podkrakowskich, centralna unifikacja instruktorów taternictwa jaskiniowego. Uczestnikami było ponad 50 instruktorów z całej Polski. Wymienialiśmy się doświadczeniami i uwagami w zakresie szkolenia, były ostre ćwiczenia na skałach i jeszcze bardziej emecjonujące dyskusje panelowe. Wypracowano wspólne uwagi co do zasad szkolenia i postaramy się ogólne wnioski przekazać na zebraniu w klubie. Ostatecznie centralne zasady zostaną ustalone po marcowym spotkaniu pozostałych instruktorów. Spotkanie bardzo merytoryczne, wynieśliśmy wiele nowinek, udoskonaleń, korekt oraz nowej wiedzy co do odpowiedzialności prawnej, certyfikatów sprzętu, zasad szkolenia itp.
poniedziałek, 04 październik 2021 22:42

2021.10.2-3 Birów, Okiennik i Brzozówki

Agnieszka Krawczyk
Magdalena Zarzycka
Paulina Kohut
Mateusz Kohut
Karol Pastwa
Tomasz Kadłubicki
Dawid Jędrysek
Bartosz Brzezinka
Asia Micherdzińska
Wojtek Jasiak
Kinga Bereta
Zbyszek Grzybek z synem
Tomek Motoszko z dziećmi
Sebastian, Inez, Mikołaj Korczykowie
Łukasz Piechocki
Bartek Golik z Martą
Tomek Grzegrzułka
Wacław Michalski
oraz liczna reprezentacja obecnych i byłych członków klubu na Brzozówkach
Nasi nowi koleżanki i koledzy kursanci rozpoczęli zajęcia w terenie. Jak zwykle zjazdy, przepinanki, poręczowanie.Tym razem okraszone wspaniałą pogodą, udanym ogniskiem, kurtuazyjną wizytą u Roberta Pest i jego ekipy z Brzeszcz i wejściem do jaskini Brzozowej i Ludwinowskiej. Co się działo na "Brzozówkach" zasługuje na osobne sprawozdanie.
niedziela, 05 wrzesień 2021 17:00

2021.09.05 Wytrzyszczona

Gabriela Michalska
Wacław Michalski
Spacer nad Twardorzeczką, weszliśmy na Wytrzyszczoną, górkę z ładnym murem skalnym. Przy zejściu zlokalizowano niewielki obiekt "jaskiniopodobny", namiar przekazano do kapituły Bazy Jaskiń Beskidzkich.
niedziela, 29 sierpień 2021 18:24

2021.08.28 Śnieżna

Kinga Bereta
Weronika Kucia
Marcin Miśków
Filip Talaga
Paweł Olszewski
Igor Żukowski
Robert Bereta
Kamil Polański
Wacław Michalski
Akcja w Śnieżnej, kursanci uzupełniali przejścia do wniosku o kartę taternika, ściągnęliśmy także liny które od pewnego czasu służyły do wielu ambitnych akcji w systemie tej jaskinii. Udało nam się "wstrzelić" w okienko pogodowe na podejściu i zejściu. Większość dotarła do drugiego biwaku. W jaskini spotkaliśmy zespół krakowski i sławnego Jakuba Nowaka, autora wielu "szkiców jaskiniowych KKTJ" z których korzystamy. Kamil zdobył uznanie kursantów jako dobry pedagog i przewodnik.
środa, 04 sierpień 2021 10:10

2021.08.2-3. Wspinaczka Tatry

Tomasz Grzegrzułka
Wacław Michalski
Piękne dwa dni w Morskim Oku. Wspinaczki granią Żabiej Lalki i na Zadni Mnich. Dwa światy: w dzień dzikie tłumy, wieczorem błogi spokój i gościnne schronisko. Polecamy wszystkim nocleg na obozie PZA Szałasiska
wtorek, 08 czerwiec 2021 21:08

2021.06.2-6 Ponidzie i okolice Staszowa

Gabriela Michalska
Wacław Michalski
Danuta i Sławomir osoby towarzyszące
Weekend w kieleckim, wcale nie ...pizgało, wreszcie ciepło, zielono, otwarte knajpki !, słowem normalnie. Rowery, zamki, bizony z Kurozwęk, spływ Czarną Nidą a nawet małe gipsowe jaskinie w Skorocicach.
poniedziałek, 21 wrzesień 2020 13:56

2020.09.16-20 Caniony we Włoszech

Kaniony w Caninie i okolicy
Beata Michalska-Kasperkiewicz
Paweł Kasperkiewicz
Kuba Krajewski
Błażej Nikiel
Bartosz Baturo
Wacław Michalski
Dzięki inicjatywie Beaty i Pawła pojechaliśmy na nieco dłuższy weekend do północnych Włoszech do tzw. krainy Friuli, na pogranicze ze Słowenią i Austrią. Celem były kaniony. Zrobiliśmy rekreacyjny Ronc, bardzo długi i wymagający Rio Nero - Cerny Potok oraz uroczy, słoneczny i tęczowy Alba. Nie obyło się bez ciekawostek, zwiedzaliśmy fort z I wojny i Tarvisio, Błażej jeździł też na rowerze przez tunele i doliny, przygotowaną ścieżką rowerową po starym torowisku. Po prostu świetnie, gorąco polecamy ! Opisy kanionów są opublikowane w internecie, zatem wszystko dla ludzi.
Strona 1 z 2