Paweł Gądek
poniedziałek, 20 lipiec 2020 18:49

2020.07.19 Eksploracja beskidzka

 
Tomasz Kochel
Paweł Gądek

W jednej z eksplorowanych w ostatnim czasie przez nas jaskiń po kolejnym przekopaniu się wszedłem do nowej sali. Sala dość ciekawa, jest też możliwość dalszej eksploracji jednak wszystkie szczeliny są dość ciasne.
Później jeszcze splanowaliśmy inną jaskinię w której panuje bardzo niska temperatura, a na końcu w sali z jeziorkiem jest woda.
sobota, 20 czerwiec 2020 11:55

2020.06.17 Nowe jaskinie

Paweł Gądek
Tomasz Kochel
Bronisław Gądek - Osoba Towarzysząca
Stanisław Pietraszko - Osoba Towarzysząca

Kontynuowaliśmy eksplorację odkrytych ostatnio jaskiń. W największej z nich nie udało się odkryć nowych korytarzy. Jedynie połączyliśmy dwie szczeliny. W jaskini Płytowej po przekopaniu się weszliśmy do kolejnej sali. Podczas próby odkopywania dalej okazało się, że pod kamieniami znajduje się mały stawek.
wtorek, 16 czerwiec 2020 11:42

2020.06.14 Eksploracja beskidzka

Paweł Gądek
Bronisław Gądek - Osoba Towarzysząca

W ostatnim czasie udało się odkryć dużo nowych jaskiń. Tego dnia prowadziłem eksplorację w jednej z nich. Odkryłem kolejne nowe korytarze, jednak z uwagi na to, że działałem sam w środku i zbliżała się godzina alarmowa musiałem przerwać eksplorację. W całej jaskini jest jeszcze dużo miejsc do odkopania. Długość narazie zbliża się do 100 metrów.
Następnie kopałem w innym miejscu na powierzchni i już po chwili udało mi się wejść do nowej jaskini. Zaraz za otworem były dwie studzienki. Jedna ślepa, natomiast druga sprowadzała do salki, z której rozchodziły się kolejne korytarze. Jest tam również duża szansa na kolejne odkrycia. A silny przewiew w środku zwiastuje dużą jaskinię. Eksploracja będzie kontynuowana.
Na koniec niespodziewanie trafiła się jeszcze jedna jaskinia. Wydawało się że to będzie tylko niszą pod skałą, jednak po wejściu okazało się że dalej znajduje się niska, ale szeroka sala z ciekawą płytą w suficie. Dalej była studzienka i krótki korytarz. W tej jaskini również widać kolejną salę do odkopywania.
Eksploracja w jaskiniach będzie przeze mnie kontynuowana.
poniedziałek, 27 kwiecień 2020 22:30

2020.04.26 Eksploracja beskidzka

Paweł Gądek
Bronisław Gądek - Osoba Towarzysząca
Stanisław Pietraszko - Osoba Towarzysząca

Na początku splanowałem jaskinię odkrytą w ostatnim czasie. Następnie rozkopaliśmy szczelinę w pobliżu. Wejście kruche. Po zejściu niewielką studzienką w dwie strony prowadziły niskie szczeliny. Dalsza droga prowadziła przez kolejną zagruzowaną studnię. Po odkopaniu udało mi się zejść na dolne piętro utworzone przez kilkumetrową szczelinę. Wydawało się, że to już koniec, jednak udało mi się znaleźć kolejną zagruzowaną studnię, która sprowadza na kolejne niższe piętro. Studzienki jeszcze nie udało się pokonać, trzeba dalej odkopywać. Niestety podczas wychodzenia osunęła się dość duża skała, która zawaliła zejście do dolnej części jaskini.
niedziela, 17 listopad 2019 18:41

2019.11.17 Eksploracja beskidzka

Paweł Gądek
Bronisław Gądek - Osoba Towarzysząca

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na eksplorację. Efektem tego jest nowa jaskinia. Udało się do niej wejść poszerzając szczelinę jak się później okazało w suficie dość okazałej sali. Wejście jest 6 metrową studnią. Narazie długość ponad 20 m.
Niedaleko znajduje się druga jaskinia odkryta przeze mnie ok. miesiąc temu. Ją z kolei udało się wydłużyć o kolejne metry.
środa, 30 październik 2019 21:58

2019.10.28 Jaskinia Dująca

Paweł Gądek
Agnieszka Gądek
Tomek Kochel
Ewa Chylaszek - Były Członek Klubu
Adriana Kozielec - Caputa - Osoba Towarzysząca
Eliza Caputa - Osoba Towarzysząca

Wyjazd wieczorny. Zwiedziliśmy większość znanych korytarzy. W jaskini 60 nietoperzy.
wtorek, 08 październik 2019 14:39

2019.09.06 Eksploracja beskidzka

Paweł Gądek
Bronisław Gądek - Osoba Towarzysząca
Stanisław Pietraszko - Osoba Towarzysząca

Wyjście miało na celu sprawdzenie miejsca gdzie podobno kiedyś podczas budowy trasy narciarskiej odsłoniła się jaskinia. Jak się okazało to miejsce jest całkowicie zasypane ziemią, jednak nieopodal po krótkim kopania w kruchych skałach udało mi się wejść do nowej jaskini. Długość narazie niewielka, jednak widać dalszą kontynuację. Jest to najprawdopodobniej dalsza część wspomnianej wcześniej jaskini.
czwartek, 15 sierpień 2019 22:06

2019.08.15 Eksploracja beskidzka

Paweł Gądek
Bronisław Gądek - Osoba Towarzysząca

Podczas eksploracji nowej jaskini strzeliłem dalmierzem w odsłanianą szczelinę i okazało się, że dalmierz wskazał odległość 6 metrów, co zachęciło do dalszej eksploracji. Po odkopaniu udało się wejść do jaskini z długim korytarzem. Istnieje szansa na dalsze odkrycia. W jaskini wyjątkowo dużo nacieków.
piątek, 19 lipiec 2019 21:22

2019.07.19 Jaskinia Skrajna

Paweł Gądek

Bronisław Gądek - Osoba Towarzysząca

Kontynuowałem eksplorację i inwentaryzację ostatnio odkrytych nowych partii. Przekopałem wejście do nowego korytarza. Podczas eksploracji spadł spory głaz, który zrobił rysę na ścianie. Po pomiarach długość jaskini wynosi 52 m, a głębokość 12,4 m. Wysokość najwyższego korytarza to prawie 9 metrów.

środa, 17 lipiec 2019 21:33

2019.07.17 Jaskinia Skrajna

Paweł Gądek

Bronisław Gądek - Osoba Towarzysząca

Wyjazd miał na celu splanowanie kilku niewielkich jaskiń. Podczas planowania pierwszej z nich gdy pomierzyłem znane korytarze postanowiłem odkopać jeszcze widoczną niewielką niszę. Długość wynosiła 11 metrów. Po przekopaniu się do niszy okazało się, że znajduje się tam studzienka i dalej wysokie szczeliny. Aktualna długość pomierzonych korytarzy to 30 metrów, zostało jeszcze trochę do pomierzenia i jedno miejsce do odkopania. W jaskini zaobserwowałem ślady obecności nietoperza. Wysokość szczeliny to 8 metrów.

Strona 1 z 4