czwartek, 28 maj 2026 20:59
2026.05.28 - spływ Młynówką w Czańcu
Zmotoryzowany Zespół ratowniczo-pomocniczy:
Wanda Ganszer
Bogusława Czarnecka - Osoba Towarzysząca
Zofia Skrudlik z Osobą Towarzyszącą (Klarą)
Osoba Towarzysząca (na quadzie)
oraz załogi jednostek pływających:
Roman Czarnecki
Jerzy Ganszer
Jerzy Pukowski
Spływ Młynówką od zapory w Czańcu do tzw. „Papierni”. Jednostki pływające to kajak dmuchany, kajak z włókna szklanego i ponton (dmuchany). To była kolejna humorystyczna akcja Jerzego Ganszera. Mniej więcej w połowie trasy ponton zakończył na tym cieku swój awanturniczy żywot (kilka dziur) i w wyniku nabierania wody niczym „Titanic” poszedł na dno wraz z załogantem, który w mokrych majtkach, po bohaterskiej akcji zespołu pomocniczego został podjęty z szosy. Pozostali nadal stawiali czoło licznym przeszkodom w nurcie (leżące drzewa itp.). Jeden z kajaków zaliczył wywrotkę w dalszej części trasy jednak bez konsekwencji (poza niezaplanowaną kąpielą załogi). Było bardzo wesoło i mokro...
Wanda Ganszer
Bogusława Czarnecka - Osoba Towarzysząca
Zofia Skrudlik z Osobą Towarzyszącą (Klarą)
Osoba Towarzysząca (na quadzie)
oraz załogi jednostek pływających:
Roman Czarnecki
Jerzy Ganszer
Jerzy Pukowski
Spływ Młynówką od zapory w Czańcu do tzw. „Papierni”. Jednostki pływające to kajak dmuchany, kajak z włókna szklanego i ponton (dmuchany). To była kolejna humorystyczna akcja Jerzego Ganszera. Mniej więcej w połowie trasy ponton zakończył na tym cieku swój awanturniczy żywot (kilka dziur) i w wyniku nabierania wody niczym „Titanic” poszedł na dno wraz z załogantem, który w mokrych majtkach, po bohaterskiej akcji zespołu pomocniczego został podjęty z szosy. Pozostali nadal stawiali czoło licznym przeszkodom w nurcie (leżące drzewa itp.). Jeden z kajaków zaliczył wywrotkę w dalszej części trasy jednak bez konsekwencji (poza niezaplanowaną kąpielą załogi). Było bardzo wesoło i mokro...
Dział:
Sport i turystyka
Etykiety
piątek, 13 marzec 2026 08:01
2026.03.11 Preisnerówka
Nasz Kolega Weteran Roman Czarnecki w sposób ciekawy przedstawił swoją środkowoamerykańską eskapadę sprzed 10 lat. W kilka tygodni odwiedził wraz z kilkoma znajomymi takie kraje jak: Panama, Kostaryka, Nikaragua, Honduras, Salwador, Gwatemala, Belize i Meksyk. Po drodze mieli różne przygody z napadem rabunkowym włącznie! We wspomnianym niżej spotkaniu brał udział
Jerzy Pukowski.
Jerzy Pukowski.
Dział:
Życie klubu
Etykiety
sobota, 15 listopad 2025 16:26
2025.11.15 Jaskinia Malinowska
Jerzy Pukowski
Zrobiłem sobie wycieczkę w rejon Malinowa zahaczając o Jaskinię Malinowską. Do góry szedłem z Salmopola nie spotykając na trasie człowieka. Za to po wyjściu na szlak czerwony poczułem się jak na imprezie masowej. Tłumy, tłumy wszędzie, nie wyłączając samej Jaskini Malinowskiej. Musiałem czekać w zejściu na swoją kolejkę! Ale dziurę zaliczyłem mimo wszystko. Tylko bardzo szybko uciekłem na powierzchnię i na dół do Szczyrku.
Zrobiłem sobie wycieczkę w rejon Malinowa zahaczając o Jaskinię Malinowską. Do góry szedłem z Salmopola nie spotykając na trasie człowieka. Za to po wyjściu na szlak czerwony poczułem się jak na imprezie masowej. Tłumy, tłumy wszędzie, nie wyłączając samej Jaskini Malinowskiej. Musiałem czekać w zejściu na swoją kolejkę! Ale dziurę zaliczyłem mimo wszystko. Tylko bardzo szybko uciekłem na powierzchnię i na dół do Szczyrku.
Dział:
Jaskinie i wyprawy
Etykiety
środa, 27 sierpień 2025 18:52
2025.08.26 Grojec nad Żywcem
Jerzy Pukowski
Krótka wycieczka o charakterze "kondycyjnym" na szczyt Grojca - pętla Browar-Amfiteatr w Żywcu. Pogoda dopisała.
Krótka wycieczka o charakterze "kondycyjnym" na szczyt Grojca - pętla Browar-Amfiteatr w Żywcu. Pogoda dopisała.
Dział:
Sport i turystyka
Etykiety
sobota, 07 czerwiec 2025 17:40
2025.06.07 Bystra-Klimczok-Szyndzielnia
Jerzy Pukowski
Wystartowałem z Bystrej i dotarłem do schroniska na Klimczoku. Po krótkim odpoczynku ruszyłem na Szyndzielnię, gdzie odbywał się tzw. Dziewięćsił Festiwal (święto Beskidów i Śląska Cieszyńskiego). Oprócz innych swoje stanowisko miał Speleoklub Bielsko-Biała reprezentowany przez silną ekipę (część z nich na zdjęciu). Po spotkaniu z klubowiczami (dziękuję za pyszne ciasto) zszedłem na Kołowrót i dalej do Olszówki. Pogoda mimo strasznych zapowiedzi była dobra. Więcej informacji o wyżej wymienionym święcie znajdzie się mam nadzieję w osobnym sprawozdaniu klubowym.
Wystartowałem z Bystrej i dotarłem do schroniska na Klimczoku. Po krótkim odpoczynku ruszyłem na Szyndzielnię, gdzie odbywał się tzw. Dziewięćsił Festiwal (święto Beskidów i Śląska Cieszyńskiego). Oprócz innych swoje stanowisko miał Speleoklub Bielsko-Biała reprezentowany przez silną ekipę (część z nich na zdjęciu). Po spotkaniu z klubowiczami (dziękuję za pyszne ciasto) zszedłem na Kołowrót i dalej do Olszówki. Pogoda mimo strasznych zapowiedzi była dobra. Więcej informacji o wyżej wymienionym święcie znajdzie się mam nadzieję w osobnym sprawozdaniu klubowym.
Dział:
Sport i turystyka
Etykiety
sobota, 12 kwiecień 2025 21:18
2025.04.12 Puchar 12 Wzniesień - Magurka
Jerzy Pukowski
Dojście do startu na Przegibku na piechotę ze Straconki. Na górze dość ciepło - temp. 10 stopni (ok. 13.00).
Dojście do startu na Przegibku na piechotę ze Straconki. Na górze dość ciepło - temp. 10 stopni (ok. 13.00).
Dział:
Sport i turystyka
Etykiety
niedziela, 09 luty 2025 10:27
2025.02.08 Beskidek - akcja narciarska
Jerzy Pukowski
Przejście okrężne z parkingu pod ośrodkiem Beskid Arena na przełęcz Karkoszczonka, a następnie przejście do początku trasy zjazdowej. Narty zalożyłem dopiero ok. 200 m od przełęczy. Potem były od czasu do czasu kamienie na podejściu. Zjazd trasą był wspaniały.
Przejście okrężne z parkingu pod ośrodkiem Beskid Arena na przełęcz Karkoszczonka, a następnie przejście do początku trasy zjazdowej. Narty zalożyłem dopiero ok. 200 m od przełęczy. Potem były od czasu do czasu kamienie na podejściu. Zjazd trasą był wspaniały.
Dział:
Sport i turystyka
Etykiety
sobota, 14 grudzień 2024 17:09
2024.12.14 Puchar 12 Wzniesień Magurka Wilkowicka
J. Pukowski
Droga na szczyt trochę łamana. Z przystanku Straconka Leśniczówka podejście na Przegibek (bezczasowe). A z Przegibka na Magurke podejście na czas. Było parę centymetrów śniegu na całej trasie. Zejście przez Żółte Siodło do Straconki.
Droga na szczyt trochę łamana. Z przystanku Straconka Leśniczówka podejście na Przegibek (bezczasowe). A z Przegibka na Magurke podejście na czas. Było parę centymetrów śniegu na całej trasie. Zejście przez Żółte Siodło do Straconki.
Dział:
Sport i turystyka
Etykiety
niedziela, 20 październik 2024 09:15
2024.10.19 Udział w obchodach 100-lecia Oddziału PTT w Bielsku-Białej
Wojciech Jasiak
Jakub Krajewski
Jerzy Pukowski
Powyższe osoby brały udział w obchodach 100-lecia Oddziału PTT w Bielsku-Białej: W. Jasiak został zaproszony jako prezes Speleoklubu Bielsko-Biała, J. Krajewski był prowadzącym część oficjalną, J. Pukowski został zaproszony jako pierwszy prezes Oddziału po reaktywacji w latach dziewięćdziasiątych XX w. Jak zwykle były mowy zaproszonych gości z prezydentem miasta Bielsko-Biała na czele. Również piszący te słowa wygłosił kilka słów do zebranych. Na fotografii obok Kuby obecny Prezes Oddziału PTT w Bielsku-Białej.
Jakub Krajewski
Jerzy Pukowski
Powyższe osoby brały udział w obchodach 100-lecia Oddziału PTT w Bielsku-Białej: W. Jasiak został zaproszony jako prezes Speleoklubu Bielsko-Biała, J. Krajewski był prowadzącym część oficjalną, J. Pukowski został zaproszony jako pierwszy prezes Oddziału po reaktywacji w latach dziewięćdziasiątych XX w. Jak zwykle były mowy zaproszonych gości z prezydentem miasta Bielsko-Biała na czele. Również piszący te słowa wygłosił kilka słów do zebranych. Na fotografii obok Kuby obecny Prezes Oddziału PTT w Bielsku-Białej.
Dział:
Życie klubu
Etykiety
piątek, 13 wrzesień 2024 08:36
2024.09.12 Wyjście na Magurkę Orawską (1107 ,m n.p.m.) - Słowacja
Jerzy Pukowski
Start wędrówki w Slanickiej Osadzie nad Jeziorem Orawskim. Po drodze piękne widoki na nieco przymglone Tatry oraz liczne pasma beskidzkie. Podejście głównie drogą asfaltową (ok. 1,5 h).
Ps.
Na miejsce dotarłem wraz z Wandą i Jurkiem Ganszerami.
Start wędrówki w Slanickiej Osadzie nad Jeziorem Orawskim. Po drodze piękne widoki na nieco przymglone Tatry oraz liczne pasma beskidzkie. Podejście głównie drogą asfaltową (ok. 1,5 h).
Ps.
Na miejsce dotarłem wraz z Wandą i Jurkiem Ganszerami.
Dział:
Sport i turystyka
Etykiety
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec
Strona 1 z 3
