Bartek Golik
wtorek, 12 styczeń 2021 11:09

2021.01.10 Kasprowa Niżnia

Maria Węgrzynkiewicz 
Bartek Golik 
Tomasz Motoszko 

Przyjemna niedzielna akcja naszym celem było dotarcie do Partii Sylwestrowych. Miejsce zbiórki standardowo rondo w Kuźnicach i zaczynamy podejście ładna pogoda przyjemny Mrozik jak się potem okazało -10 stopni. Szybkie fajne podejście urozmaicone rozmowami na przeróżne tematy i dosłownie w mgnieniu oka byliśmy przy jaskini, szybkie przebieranie i wchodzimy. Akcja idzie sprawnie i przyjemnie w jaskini sucho były zakłady kto wpadnie na zapałkach do wody niestety nikomu się to nie udało. Dotarto do partii Krakowskich i tam nie mogliśmy znaleźć drogi dalej więc akcja się załamała i zarządzono odwrót. Po wyjściu Maria uznała że ma Mało i polazła na Kasprowy a my z Tomkiem wróciliśmy na bazę pakować się i ruszyć w drogę powrotną do domu. Było bardzo fajnie.
wtorek, 12 styczeń 2021 10:44

2021.01.09 Jaskinia Zimna

Ewa Rutkowska 
Magdalena Prochalska 
Tomasz Motoszko 
Łukasz Piechocki 
Marcin Parys 
Bartek Golik 

Nowy Rok Starsi MY. Tym razem padło na jaskinie Zimną, Sobota 8 rano zebraliśmy się przy wejściu do doliny Kościeliskiej i zaczęliśmy podejście po drodze mijając kolejne zespoły idące w tym samym kierunku. Wiedzieliśmy że w jaskini będzie tłok ale ilość grotołazów pod otworem robiła wrażenie dosłownie "Kolejka jak do monopolowego po Colę w starej cenie". W jaskini zwiedzono Chatkę, Prożek Burcharda, każdy znalazł dla siebie coś fajnego Ponor suchy jak pieprz z jaskini udało się nam wyjść jeszcze za dnia. Wszystkim się podobało i było fajnie .
niedziela, 27 grudzień 2020 18:00

2020.12.27 Krawców Wierch

Bartłomiej Golik 
Marta Gandor- Osoba Towarzysząca 

Święta Święta i PO Świętach. Wycieczka w ramach rozruszania się po świątecznym obżarstwie. Podchodzono ze Złatnej szlak bardzo przyjemny.
czwartek, 26 listopad 2020 07:36

2020.11.22 Rycerzowa

Bartłomiej Golik
Marta Gandor - Osoba Towarzysząca 
Darek - Osoba towarzysząca 

Szybki rekreacyjny spacer na Rycerzową na górze strasznie mocno wiało po drodze zostalibyśmy pozbawieni życia przez walące się drzewo ale widoki ze szczytu wynagrodziły wszystkie niedogodności.
czwartek, 29 październik 2020 12:14

2020.10.27 Malinowska Skała

Bartłomiej Golik  
Marta Gandor- Osoba Towarzysząca 

Po pracy w ramach budowania kondycji wybraliśmy się na Malinowska Skałę, po drodze zwiedziliśmy jaskinie Malinowską oraz braliśmy udział w akcji świetlnej. Podchodzono szlakiem od Białego Krzyża czas trwania akcji 3 godziny.
poniedziałek, 26 październik 2020 20:56

2020.10.26 Magurka Wilkowicka

Bartłomiej Golik  
Marta Gandor- Osoba Towarzysząca 

Po skończonej pracy wybraliśmy się na spacer na Magurkę Wilkowicką. Podchodziliśmy z przełęczy Przegibek po drodze nie spotkano nikogo na szczycie mocno wiało.
wtorek, 22 wrzesień 2020 13:41

2020.09.20 Jaskinie Józefa - Grzmiączka

Łukasz Piechocki 
Ewa Rutkowska 
Marta Gandor - Osoba Towarzysząca
Marcin Parys 
Maria Węgrzynkiewicz 
Tomek Kochel
Bartłomiej Golik  

Łukasz napisał: "20.09 Grzmiączka?" Szybko otworzyłem terminarz i zobaczyłem, że mam wolne więc bez chwili namysłu odpisałem: "OK, ale może jeszcze zwiedzimy jaskinię Józefa?". Tak zaczęła się nasza przygoda z dwiema jaskiniami, grzybami i bardzo fajną niedzielą.
Pierwszą zdobytą jaskinią była Jaskinia Racławicka (Grzmiączka). Spotkaliśmy się w Krzeszowicach i w drogę - lasek, krzaczek, grzybek, polanka i już byliśmy pod jaskinią. Szybkie przebieranie, Marcin zaporęczował zjazdy i po kolei schodziliśmy do jaskini. W środku zachwycaliśmy się tym co zwykle czyli Grzmiączka w klasyku. Przy wyjściu trochę z przymusu, a trochę z zakładu "Ja nie dam rady?" pokonałem studnie zlotową metodą na BYKA. Po wyjściu szybki odpoczynek powrót do samochodów i ruszamy dalej w kierunku wsi Rodaki na poszukiwanie Jaskini Józefa. Technologia nas nie zawiodła GPS w miarę precyzyjnie pokazał położenie otworu. Przebieranie i hop do dziury. Długa szczelinowa studnia zaprowadziła nas do ładnych salek na dnie. Po wyjściu okazało się że dookoła nas jest pełno grzybów więc każdy pozbierał do jajeczniczki i ruszyliśmy w drogę do domu. Było Fajnie.
wtorek, 01 wrzesień 2020 08:19

2020.08.26-30 Hel

Marta Gandor- Osoba Towarzysząca 
ALeksandra Golik- Osoba Towarzysząca 
Bartłomiej Golik  

Ostatnią część naszego urlopu postanowiliśmy spędzić na Helu tym razem bez strzelaniny tylko totalnie rekreacyjnie. Zwiedzono największe stanowisko artyleryjskie na świecie oraz niezliczona ilość podziemnych tuneli łączących poszczególne schrony znajdujące sie na półwyspie ze sobą.
środa, 26 sierpień 2020 09:24

2020.08.24-25. Leskowiec

Marta Gandor- Osoba Towarzysząca 
Bartłomiej Golik 

Drugą część naszego urlopu postanowiliśmy wykorzystać na wędrówkę po Beskidzie Małym. Wybór padł na Leskowiec wyruszyliśmy ze Ślemienia na Gibasy i stamtąd  dalej na Leskowiec gdzie spaliśmy w schronisku następnego dnia zeszliśmy szlakiem do Andrychowa. Było Bardzo Fajnie  Pokonano 26 KM
niedziela, 23 sierpień 2020 10:40

2020.08.20-22 Tatry

Marta Gandor - Osoba Towarzysząca 
Bartłomiej Golik  

Pierwszą część naszego urlopu postanowiliśmy spędzić w tatrach typowo rekreacyjnie tak więc. Pierwszego dnia wybraliśmy się do Doliny Kościeliskiej gdzie doszliśmy nad Smerczyński Staw po drodze zwiedzając Jaskinie Mylną, Obłazkową, Raptawicką. 
Dzień drugi był pod znakiem Czerwonych wierchów trasa wiodła od Kasprowego przez Goryczkową Czubę , Kopę Kondracką , Małołączniak , Krzesanicę , Ciemniak schodziliśmy do schroniska Ornak i dalej do Kir. 
Dzień trzeci był typowo relaksujący poszliśmy na spacer do doliny Ku Dziurze gdzie zwiedzaliśmy jaskinie Dziura pogoda dopisała Było Miło i Przyjemnie 

Strona 1 z 5