Sport i turystyka

Sport i turystyka (2768)

poniedziałek, 17 listopad 2025 00:40

2025.11.16 Dolina Roztoki w Czernichowie - Beskid Mały

Napisał
Wanda Ganszer - Fanklub Speleoklubu Bielsko-Biała
Jerzy Ganszer

Wykonano "wizję lokalną" zapasowego miejsca na wypadek opadów deszczu podczas rozpoczęcia sezonu w 2026 r.
Można jeszcze dodać, że jest jest tam ciekawy "kanion beskidzki" i niebawem zostanie tam zorganizowana ekspedycja.
niedziela, 16 listopad 2025 23:48

2025.11.15 Jesienny Bieg Potójnej

Napisał
Zofia Gutek - suport
Mirosław Uczniak - Były Członek Klubu /startował/

Bieg odbywał się na Czarnym Groniu w Beskidzie Małym
wtorek, 11 listopad 2025 22:47

2025.11.11 Pańska Góra 432 m nad Andrychowem

Napisał
Wanda Ganszer - Fanklub Speleoklubu Bielsko-Biała
Jerzy Ganszer

Na szczycie piękna, drewniana, nowa wieża. Wchodzi się tam za darmo u góry piękny widok. Wszystkim polecamy.
wtorek, 11 listopad 2025 22:53

2025.11.10 Picos de Europa - Hiszpania

Napisał
Zdzisław Grebl + o.t.

Przejście słynnego 22 km szlaku La Ruta de Cares wzdłuż wąwozu rzeki Cares. Spektakularne i niezapomniane widoki na góry i wijącą się w głębi rzekę
piątek, 07 listopad 2025 21:31

2025.11.07 Góry Kantabryjskie - Hiszpania

Napisał
Zdzisław Grebl
+ o.t.
Zwiedzanie początkowych korytarzy Jaskini "Cueva del Valle" do syfonu. Długość jaskini około 40 km.
czwartek, 06 listopad 2025 21:12

2025.11.06 Hiszpania - Góry Kantabryjskie

Napisał
Zdzisław Grebl


Wyjście w rejon szczytu Mortillano i odwiedzenie miejsca bazy wyprawy z 1985. Po 40 latach zobaczyłem źródło Fuente Frio , łąkę gdzie stały namioty i drzewo na którym wisiały nasze hamaki . Wzruszające przeżycie , mnóstwo wspomnień i refleksja nad tym co przeminęło. ...a góry stoją niezmiennie..
czwartek, 06 listopad 2025 00:08

2025.11.05 Puchar 12 Wzniesień - Łazek

Napisał
Beata Burdynowska - Weteran
Jerzy Pukowski
Adam Marcinków
Jerzy Ganszer

Adam na tej trasie startował pierwszy raz. Był bardzo jasny Księżyc - patrz zdjęcie. Jak zwykle zapraszamy wszystkich, można też startować indywidualnie.
Wanda Ganszer - Fanklub Speleoklubu Bielsko-Biała
Jakub Krajewski
Michał Salecki
Jerzy Ganszer 
+ sporo znajomych i osób towarzyszących

Zwiedzano Cmentarz Żydowski w Andrychowie. Oprowadzał Jacek Proszyk.
wtorek, 04 listopad 2025 13:32

2025.11.02 Czechy - Beskid Morawsko-Śląski

Napisał
Zofia Gutek


Akcja turystyczna na Ropiczkę 900 m n.p.m.

Tassi - Pies
Tymon Merta - Osoba Towarzysząca
Michał Merta

    Jako że spadło trochę śniegu postanowiliśmy z synem wybrać się na pierwszy biwak zimowy tej jesieni. Murzyn w piątek przejeżdżając przez Orawę potwierdził iż od biedy można na nartach iść, no to się wybraliśmy.  Założenia wypadu były dwa: sprawdzić jak spisują się pulki zrobione z sanek wędkarskich ze sztywnym holem i biwakowanie zimowe z psem.

 Zostawiliśmy auto pod Marysiną Polaną, zapieliśmy foki i delektując się pogodą i widokami udaliśmy w kierunku Babiej Góry.   Śniegu faktycznie było niewiele ale był już dosyć zleżały i dało się iść cały czas na nartach.    ( w dzisiejszych czasach nie ma co zbyt marudzić i należy się cieszyć że śnieg w ogóle jest.)  Pogoda dopisała, wieczór przy ognisku spędziliśmy przy całkowitym braku wiatru i rozgwieżdżonym niebie. Sielanka.

Noc z lekkim mrozem 5-10 stopni minęła spokojnie tylko pies kompletnie nie zainteresowany swoim śpiworem wyłaził z pod tarpa co chwilę. Pulki niestety do wymiany, o ile manewrowanie ze sztywnym holem jest dosyć proste podczas zjazdu to stabilność sanek wędkarskich niestety pozostawia dużo do życzenia. Przynajmniej będzie pretekst żeby wybrać się znowu.