Sport i turystyka (2768)
2025.11.16 Dolina Roztoki w Czernichowie - Beskid Mały
Napisał Jerzy GanszerJerzy Ganszer
Wykonano "wizję lokalną" zapasowego miejsca na wypadek opadów deszczu podczas rozpoczęcia sezonu w 2026 r.
Można jeszcze dodać, że jest jest tam ciekawy "kanion beskidzki" i niebawem zostanie tam zorganizowana ekspedycja.
Mirosław Uczniak - Były Członek Klubu /startował/
Bieg odbywał się na Czarnym Groniu w Beskidzie Małym
Jerzy Ganszer
Na szczycie piękna, drewniana, nowa wieża. Wchodzi się tam za darmo u góry piękny widok. Wszystkim polecamy.
Przejście słynnego 22 km szlaku La Ruta de Cares wzdłuż wąwozu rzeki Cares. Spektakularne i niezapomniane widoki na góry i wijącą się w głębi rzekę
+ o.t.
Zwiedzanie początkowych korytarzy Jaskini "Cueva del Valle" do syfonu. Długość jaskini około 40 km.
Wyjście w rejon szczytu Mortillano i odwiedzenie miejsca bazy wyprawy z 1985. Po 40 latach zobaczyłem źródło Fuente Frio , łąkę gdzie stały namioty i drzewo na którym wisiały nasze hamaki . Wzruszające przeżycie , mnóstwo wspomnień i refleksja nad tym co przeminęło. ...a góry stoją niezmiennie..
Jerzy Pukowski
Adam Marcinków
Jerzy Ganszer
Adam na tej trasie startował pierwszy raz. Był bardzo jasny Księżyc - patrz zdjęcie. Jak zwykle zapraszamy wszystkich, można też startować indywidualnie.
2025.11.02 Sekcja Archeologiczna przy SBB w Andrychowie
Napisał Jerzy GanszerJakub Krajewski
Michał Salecki
Jerzy Ganszer
+ sporo znajomych i osób towarzyszących
Zwiedzano Cmentarz Żydowski w Andrychowie. Oprowadzał Jacek Proszyk.
2025.11. 29-30 Orawa. Inauguracyjny, rekreacyjny biwak zimowy.
Napisał Michał MertaTassi - Pies
Tymon Merta - Osoba Towarzysząca
Michał Merta
Jako że spadło trochę śniegu postanowiliśmy z synem wybrać się na pierwszy biwak zimowy tej jesieni. Murzyn w piątek przejeżdżając przez Orawę potwierdził iż od biedy można na nartach iść, no to się wybraliśmy. Założenia wypadu były dwa: sprawdzić jak spisują się pulki zrobione z sanek wędkarskich ze sztywnym holem i biwakowanie zimowe z psem.
Zostawiliśmy auto pod Marysiną Polaną, zapieliśmy foki i delektując się pogodą i widokami udaliśmy w kierunku Babiej Góry. Śniegu faktycznie było niewiele ale był już dosyć zleżały i dało się iść cały czas na nartach. ( w dzisiejszych czasach nie ma co zbyt marudzić i należy się cieszyć że śnieg w ogóle jest.) Pogoda dopisała, wieczór przy ognisku spędziliśmy przy całkowitym braku wiatru i rozgwieżdżonym niebie. Sielanka.
Noc z lekkim mrozem 5-10 stopni minęła spokojnie tylko pies kompletnie nie zainteresowany swoim śpiworem wyłaził z pod tarpa co chwilę. Pulki niestety do wymiany, o ile manewrowanie ze sztywnym holem jest dosyć proste podczas zjazdu to stabilność sanek wędkarskich niestety pozostawia dużo do życzenia. Przynajmniej będzie pretekst żeby wybrać się znowu.
Więcej...
Jerzy Pukowski
Michał Salecki
Jerzy Ganszer
Wszyscy pokonali trasę. Faceci "na wprost". Zapraszamy na następne starty!
2025.10.29 Mały Jaworowy 947 m. Czechy - Beskid Morawsko-Śląski
Napisał Jerzy GanszerBeata Burdynowska - Weteran
Jerzy Ganszer
Suma podejść 498 m. Piękne widoki! Polecamy wszystkim. To była akcja treningowa przed wieczornym startem w P12W.
Na górze jest schronisko a w nim zupa czosnkowa.
2025.10.23-28 Ardeche - Południowa Francja
Napisał Jerzy GanszerKazimierz Ślęk
Jerzy Ganszer
Suma podejść 320 m. Potem śledź ze śmietaną w barze na dole. Faceci do góry szli "na wprost". W tym dniu też niezależnie startowała Maja Jędrzejewska na Koziej Górze.
